logo suurem

Joonisfilmide festival 2024

Osale oma lasteaiarühmaga Tartu Lasteaed Annike „Joonisfilmide festivalil“ !

Projekti eesmärkideks on arendada laste üldoskusi, eriti aga tunnetus- ja õpioskusi ning sotsiaalseid oskusi, digivahendite toel. Projekti käigus valmivad laste joonisfilmid. Käesoleval aastal on teemaks Lego. Lapsed konstrueerivad Legost tausta ja tegelased. Film luuakse liikumise põhimõttel kaadrite kaupa. Lego teema on valitud taotluslikult, et arendada laste peenmotoorikat. Peenmotoorika arendamine on oluline mitte ainult kirjutamisoskuse arendamiseks, mitmed teadusuuringu on tõestanud, et see aitab kaasa ka kõne arengule, samuti loovusele, motoorse rahutuse maandamiseks ja on kasulik veel mitmes valdkonnas. Samuti arendatakse koostööoskust, sest kõik taustad saab luua ühiselt. Osaleda saavad kõik Tartu linna lasteaiad. Valminud joonisfilme vaadatakse ühiselt kinoõhtul.

Joonisfilmi teema: LEGO

Tehnilised näitajad: Joonisfilmi pikkus on 1-2 minutit. Formaat soovitavalt mp4, mov või avi.

Sihtrühm: Osaleda saavad kõik Tartu linna lasteaiad. Valminud joonisfilme vaadatakse ühiselt kinohommikul ning samuti tunnustatakse erinevates kategooriates. Kõik joonisfilmid avaldatakse Tartu Lasteaed Annike kodulehel www.annike.ee ja Tartu Lasteaed Annike Youtube´i kanalis @tartulasteaedannike

Tunnustusi jagatakse erinevates kategooriates. Kõik osalejad saavad tänukirja ja meene. 10 parimat rühma kutsutakse tänuüritusele, kus jagatakse „Oskareid“ ja muid auhindu.

Parima joonisfilmi tiitli saavutanud rühm saab auhinnaks kinopiletid tervele rühmale Apollo kinno!

Võitjad kuulutatakse välja 28.03.2024 kell 10.00 ühisel filmivaatamise hommikul ja auhinnatseremoonial Tartu Lasteaias Annike (Anne 9).

Kuidas osaleda?

või kirjuta katrin.nurm@tartu.ee.

  • Loo koos oma rühma lastega joonisfilm ja saada selle drive´i link hiljemalt 21.03.2024 katrin.nurm@tartu.ee. Lingi jagamisel on oluline, et juurdepääs oleks märgitud „kõik, kellel on link“ (anyone with the link).
  • Inspiratsiooni saab töötubades loodud joonisfilmidest, mida saab vaadata siin meie youtube kanalis @tartulasteaedannike.

Aktiivset osalemist!